Путін та все його оточення вже можуть бути притягнуті до відповідальності, механізм існує – адвокат

З відходом Путіна від влади, заради того, щоб у росіян з’явилося хоч якесь майбутнє, їм доведеться видавати військових злочинців усіх мастей для проведення над ними міжнародного трибуналу.

Президент України Володимир Зеленський взяв у Львові участь у конференції United for Justice, на яку прибули представники країн ЄС, європейських інститутів, Британії, США. Йшлося про необхідність юридичного притягнення РФ до відповідальності за агресію. Україна готує відповідну резолюцію для голосування в Генасамблеї ООН, будуть зроблені й інші кроки. Яка ймовірність притягнення до такого роду відповідальності держави-терориста та її керівництва? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.

Розмови про міжнародний трибунал – скоріше елемент ідеологічного тиску на Росію з боку Заходу

Керівник Фонду “Українська політика” Костянтин Бондаренко вважає, що перспектива організації аналога Нюрнберзького трибуналу над Російською Федерацією дорівнює нулю – принаймні за збереження нинішнього режиму.Трибунал над Путіним та його соратниками можливий, за словами експерта, у таких випадках:

— Повний розгром Російської Федерації та її капітуляція Росії;

— Зміна режиму і прихід до влади в Москві ставлеників Заходу.

“А ні перший, а ні другий варіант у найближчому майбутньому не вважаю реалістичним, – зізнався Костянтин Бондаренко. – Тому розмови про міжнародний трибунал вважаю елементом ідеологічного тиску на Росію з боку Заходу (стосовно України – елемент пропаганди). Я припускаю, що може бути організований символічний трибунал, але навряд чи він матиме реальні наслідки для Путіна. Я сумніваюся, що до Москви прибуде комісар від Міжнародного трибуналу з ордером на арешт Путіна, Шойгу, Патрушева та інших”.

Виходячи з того, що РФ вже фактично програла цю війну, рано чи пізно до відповідальності буде притягнуто керівництво країни-агресора

Голова профспілки Українська незалежна фундація юристів, голова АО “Кравець та партнери”, адвокат Ростислав Кравець розповів, що притягнення до відповідальності керівників держави вже траплялося в новітній історії.

“Так, Міжнародний кримінальний суд (МКС) приймав таке рішення щодо керівництва республік колишньої Югославії (Милошевич і Ко). А у 2009-му МКС видав ордер на арешт президента Судану – Омара аль-Башира, який підозрюється у геноциді проти трьох етнічних груп (фур, масаліт та загава) у період з 2003 по 2008 рік у суданській провінції Дарфур, – зазначає експерт. 2017-го Омар Аль-Башир прибув до Росії. Досі не заарештовано. Сподіваємося, відповідальність, зрештою, спіткає і його, і тих, хто розв’язав війну проти України”.

На думку Ростислава Кравця, з огляду на те, що РФ вже фактично програла цю війну, довела свою нездатність ні у військовому, ні в політичному плані здолати Україну, рано чи пізно до відповідальності буде притягнуто керівництво країни-агресора.

“А також, – доповнює він, – відповідно до так званих Нюрнберзьких принципів, відповідатимуть за свої діяння не тільки особи, які віддавали накази про військові злочини, а й виконавці, і ті, хто своєю поведінкою сприяв таким злочинам. З відходом Путіна від влади (тим чи іншим способом), заради того, щоб у росіян з’явилося хоч якесь майбутнє, їм доведеться видавати військових злочинців усіх мастей для проведення над ними міжнародного трибуналу та притягнення до відповідальності”.

Джерело

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *