Мінфін запускає нову систему перевірки допомоги для ВПО: деталі нового порядку

Уряд планує краще контролювати процес надання допомоги ВПО. В Україні перевірять виплати ВПО, Мінфін розробив нову методику.

Міністерство фінансів України розробило нову Методику верифікації допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Ця ініціатива покликана підвищити ефективність та достовірність надання допомоги тим, хто її потребує. Детально про це пише Sud.ua.

Згідно з проектом наказу, оприлюдненого на веб-порталі Федерації профспілок України (ФПУ), верифікація допомоги внутрішньо переміщеним особам буде здійснюватися шляхом зіставлення даних, наданих реципієнтом для призначення допомоги, з інформацією, що надається Міністерством соціальної політики та іншими джерелами.

«У процесі верифікації будуть використовуватися дані з автоматизованих інформаційних систем, реєстрів та баз даних. Передача даних в рамках цього процесу, за виключенням інформації з обмеженим доступом, здійснюватиметься через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта»», – пояснюють в ФПУ.

Одним із ключових аспектів верифікації буде перевірка достовірності персональних даних реципієнта, який отримує допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам. Цей крок спрямований на запобігання можливим випадкам зловживання або недобросовісному використанню допомоги.

Ця ініціатива дозволить уряду краще контролювати процес надання допомоги та забезпечити її максимальну ефективність та спрямованість на тих, хто потребує підтримки найбільше.

Хто з ВПО повинен декларувати допомогу, як дохід

За словами голови профспілки “Українська незалежна фундація правників”, голови АО “Кравець і партнери” Ростислава Кравця, обов’язок декларувати кошти від допомоги ВПО стосується осіб, які за законом зобов’язані подавати декларації.

Це, зокрема, можуть бути:
  • держслужбовці;
  • особи, зайняті на кількох роботах;
  • особи, що працюють в органах місцевого самоврядування.

Такі особи мають зазначати в деклараціях отримані кошти. Це стосується не лише виплат для ВПО, але й інших соціальних виплат, наприклад, коштів отриманих у декретній відпустці.

Це стосується грошової допомоги, яка виплачується державою внутрішньо переміщеним особам, в тому числі за заявками, поданими через платформу “єДопомога”. Також до таких виплат належать:

  • виплати на покриття витрат за житло для ВПО;
  • компенсація витрат на безоплатне тимчасове розміщення ВПО;
  • фінансова підтримка цивільного населення, що евакуюється;
  • грошова допомога для населення деокупованих регіонів;
  • допомога українцям, які залишилися без роботи внаслідок військових дій та інше.

У декларації рекомендовано вказувати як джерело доходу Кабінет Міністрів України, при цьому заблокувавши поле для введення коду ЄДРПОУ.

Інформатор

АО «Кравець І Партнери»