Кабмін запропонував збільшити штрафи за порушення правил військового обліку та ввести відповідальність за відмову від медогляду

Разом із законопроектом про мобілізацію наприкінці грудня Кабмін вніс ще один законопроект №10379, яким запропонував посилити відповідальність за порушення правил військового обліку та законодавства щодо мобілізації.

Зокрема, Кабмін запропонував збільшити штрафи за порушення правил військового обліку удесятеро. Тепер вони становитимуть від 8500 до 17 000 грн. Порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок та військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію — штраф від 25 500 до 34 000 грн для громадян та від 34 000 до 85 000 грн для посадових осіб. А за порушення цього ж законодавства у особливий період штраф становитиме від 34 000 до 51 000 грн. для громадян та від 153 000 до 204 000 грн. для посадових осіб.

Крім того, Кабмін запропонував запровадити кримінальну відповідальність за відмову від проходження медогляду та прирівняти це до ухилення від призову під час мобілізації.

Також законопроект пропонує запровадити можливість затримувати у особливий період людей, які порушили законодавство про мобілізацію, на строк до трьох годин для складання протоколу, а у “необхідних випадках” для встановлення особи та/або з’ясування обставин правопорушення – до трьох діб.

Як пояснив “Країні” адвокат Ростислав Кравець, ухвалення проекту в такому вигляді унеможливить оскаржити протокол за порушення. Крім того, формулювання із затримання людей до 3 діб “у необхідних випадках” створює широке поле для корупції та зловживань.

За інформацією “Країни”, на сьогоднішній день цей законопроект взагалі не розглядався у головному комітеті – з питань правоохоронної діяльності.

photo 2024 01 10 11 14 57

Раніше стало відомо, що  депутати мають претензії до кожної другої статті проекту закону про мобілізацію.  Законопроект передбачає збільшення штрафів, посилення кримінальної відповідальності, можливість затримувати людину від трьох годин до трьох діб для з’ясування її персональних даних. 

СТРАНА

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *