В Україні існують певні правила вручення повісток, яких потрібно дотримуватися. Вручення повісток в Україні має проходити згідно із чинним законодавством.
Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на Pro Гроші.
В Україні під час воєнного стану отримувати повістки можуть всі чоловіки призовного віку від 18 до 60 років. Відомо, що документ має вручатися особисто під підпис, проте, чи можуть вручити призовнику повістку через його родичів?
Чи можуть повістку вручити через родичів?
Згідно із чинним законодавством, повістки вручаються призовникам особисто під підпис, проте, повістку може отримати хтось із родичів військовозобов’язаного, яким вже виповнилося 18 років та вони постійно мешкають разом, наприклад, його батьки.
Які зміни відбулися у процедурі вручення повісток?
Голова адвокатського обʼєднання “Кравець і партнери”, адвокат Ростислав Кравець розповів журналісту Pro Гроші, що з початку квітня 2023 року рядовому складу було дозволено вручати повістки призовникам незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку.
За його словами, це може призвести до певних незручностей, якщо військовозобов’язаний матиме кілька особових справ в різних територіальних центрах комплектування. Наприклад, за місцем своєї реєстрації, та в іншому місті, де він перебував у відрядженні.
Який штраф загрожує призовникам за неявку до військкомату?
Якщо після отримання повістки військовозобов’язаний не з’явився до військкомату, то йому може загрожувати адміністративна та кримінальна відповідальність.
Адміністративна відповідальність передбачає нарахування штрафу, якщо:
- людині вперше вручили повістку, але вона не з’явилася до військкомату – нараховується штраф від 1 700 до 3 400 грн (для посадовців – від 3 400 грн до 5 100 грн);
- якщо призовник отримав повістку вдруге протягом року та знову не прийшов до військкомату – нараховується штраф у розмірі від 3 400 до 5 100 грн (для посадовців — від 5 100 грн до 8 500 грн).
Якщо чоловік вже пройшов медкомісію, та його офіційно визнали придатним до військової служби, але він не з’явився до військкомату, настає кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 5 років.