В Україні навіть під час війни громадян можуть виселити з квартири через певні нюанси. Це можуть бути борги, порушення тощо. Однак у деяких випадках це робити заборонено.
Коли людину не можна виселити із житла – пояснює адвокат Ростислав Кравець.
В Україні є кілька законодавчих норм, які захищають громадян від виселення з житла за певних обставин.
Виселення без надання іншого житла
Це забороняється у випадках, якщо особа має право на соціальний захист або є малозабезпеченою, багатодітною сім’єю або інвалідом.
Йдеться про такі категорії осіб:
- діти-сироти;
- діти, які позбавлені батьківського піклування;
- ветерани війни та праці;
- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Виселення в зимовий період
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 844 від 17.08.2012 року, в холодний період року (з 1 жовтня до 1 квітня) забороняється виселення без надання іншого житла. Це правило стосується як орендованих, так і приватизованих квартир.
Виселення боржників
Виселення осіб, які мають заборгованість за комунальні послуги, можливе тільки за рішенням суду. Однак залишити людину без даху над головою не можуть іноді навіть, якщо наявні борги. Але також варто враховувати те, чи є поважні причини для неплатежів, наприклад, важка хвороба або втрата роботи.
Виселення сімей з дітьми
Закон України “Про охорону дитинства” передбачає, що сім’ї з дітьми не можуть бути виселені, якщо в них немає чи їм не нададуть іншого житла. Це стосується як приватизованого, так і орендованого житла.
Потрібно обовʼязково також отримати згоду органів опіки та піклування. Якщо вони її не нададуть, то особу також не можна буде виселити, – каже у коментарі сайту Новини Pro адвокат Ростислав Кравець.
Виселення осіб з інвалідністю
Відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, виселення осіб з інвалідністю з житла без надання іншого житла є забороненим.
Якщо ми говоримо про орендоване житло, то у такому випадку виселення можливе тільки після закінчення терміну оренди або за рішенням суду. Законодавство також передбачає, що орендар має право на попередження за 30 днів до виселення.
Однак є важливий момент, якщо квартира є предметом іпотеки, то банк має право на звернення стягнення на квартиру у разі несплати іпотечного кредиту. Після рішення суду або виконавчого напису нотаріуса, квартиру можуть продати для погашення боргу, – каже експерт.
Всі ці норми спрямовані на забезпечення прав громадян на житло та соціальний захист. Якщо ж ці права були колись порушені, то люди мають право звернутися до суду, аби захистити свої інтереси.
Раніше ми повідомляли, як уникнути пасток при купівлі житла у новобудові. Також редакція сайту Новини Pro зробила порівняння квартир на вторинному та первинному ринках в одному ціновому сегменті, аби дізнатися, де вигідніше купити нерухомість.
Джерело: novyny.pro