Насамперед ви маєте звернутися до поліцейських з вимогою захистити ваші права.
Адвокат Ростислав Кравець розповів, як потрібно військовозобов’язаним українцям поводитися при врученні повістки або в ситуаціях, коли вас затримують й намагаються відвести до ТЦК для проходження військово-лікарської комісії або уточнення даних.
У своєму YouTube-каналі правник не радить сперечатися чи битися з представниками військкомату, які намагаються вам вручити повістку на вулиці.
Якщо вас зупиняють, просять надати документи, ви їх показуєте поліцейським, які перебувають разом з представниками ТЦК. Після цього останні виписують “на коліні” повістку. А бувають і такі ситуації, продовжив адвокат, коли військові одразу намагаються вас заламати й заштовхнути в авто.
Кравець розповів, що робити, якщо вам спокійно видали повістку на вулиці. “Те, що там зазначено у повістці, ви повинні зробити: тобто з’явитися в центр комплектування й виконати ті вимоги, які там зазначені”, – каже він.
Також адвокат порадив, що робити, якщо вас “скручують”, заштовхують в авто й везуть у ТЦК. “Звичайно, ви маєте звернутися до поліцейських з вимогою захистити ваші права. Привезли вас у центр комплектування… Я вам раджу вимагати надання вам безкоштовного адвоката й виклику поліції та щоб вам повідомили підстави, на яких вас затримали”, – наголосив він.
Також Кравець заявив, що не потрібно підписувати жодних документів та проходити ВЛК, поки вам не повідомлять письмово, на якій підставі вас утримують у ТЦК.
“Ніколи не пропонуйте хабарів. Це призводить до вкрай негативних наслідків не тільки для тих осіб, а й для вас теж. Тому що це може бути й провокація, вас можуть притягнути до відповідальності за цей хабар”, – зазначив він.
Адвокат додав, що затримати вас можуть лише за рішенням суду.
Військовозобов’язаних “пакують” в авто
Раніше адвокат Андрій Новак пояснив, що “пакування” людини після вручення повістки навіть у поліцейське авто або автобус – незаконне. Він наголосив, що військовозобов’язаний має сам прибути до військкомату.
Після таких випадків з’явилася інформація, що представників військкоматів “озброять” бодікамерами, щоб вони могли фіксувати на відео або момент вручення документа, або відмови від нього. Таке рішення було ухвалено після скандальних випадків, коли людей силою тягнуть в авто представники ТЦК.