Неоновлення даних до 16 липня: що загрожує військовозобов’язаним — коментар адвоката

Об’єктивно особам, які не встигли подати дані до Резерву +, нічого не загрожує. Штрафи можна оскаржити в суді. Про це в коментарі i-ua.tv заявив адвокат Ростислав Кравець.

«Якщо людина не оновить дані до 18 липня у Резерві +, но її нічого не має очікувати. З огляду на зміни законодавства, фактично ці штрафи є незаконними, тому їх варто оскаржувати в суді. Адже Міноборони і так має доступ до державних реєстрів. Тому об’єктивно особам, які не встигли подати дані до Резерву +, нічого не загрожує. Крім того, виникає питання, чому держава хоче перекласти свою провину на громадян? Адже чому ніякої відповідальності не несуть керівники ТЦК? Чим вони займалися 30 років? Мене туди нещодавно призначили, я не винен… Однак це теж питання відповідальності. Чому ці особи 30 років не були на обліку? Чим пишається Міноборони, що вони за місяць поставили кілька мільйонів осіб на облік? А що їм заважало цим займатися 30 років? Ось і все питання відповідальності. Саме Міноборони та керівники ТЦК мають відповідати за те, що не було оновлені документи військовозобов’язаних або вони не перебувають на обліку. Тому у цій вакханалії винні у Міноборони та ТЦК, а не звичайні українці. Чому їх ніхто не відправляв на ВЛК за ці роки? Однак їх тепер чомусь змушують сплачувати штраф», — каже Ростислав Кравець.

За його словами, українці мають носити з собою військово-обліковий документ, а також паспорт, який посвідчує особу. Зокрема, паспорт, закордонний паспорт чи водійське посвідчення.

«Для того, щоб примусово вести особу до ТЦК потрібно скласти протокол про адміністративне затримання та надати безкоштовного адвоката. Крім того, треба нагадати, що відповідно до ст. 17 Конституції заборонено використання ЗСУ та інших військових формувань до обмеження прав та свобод громадян України. Тому захоплення людей на вулиці представниками ТЦК грубе порушення Конституції України. А за це передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі від 10 до 12 років. Тому, якщо людину без її дозволу викрадають на вулиці представники ТЦК треба телефонувати у поліцію та доводити вчинення проти неї кримінально-карного діяння з боку ТЦК», — резюмує адвокат Ростислав Кравець.

Нагадаємо, що 16 липня завершаться два місяці, відведені новим законом про мобілізацію усім військовозобов’язаним українцям на те, аби уточнити свої військово-облікові дані. А далі почнуть діяти правоохоронці та не лише вони.

Джерело: i-ua.tv

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *