За словами адвоката, в Україні досить заплутане законодавство, а тому люди припускаються деяких неточностей.
У більшості випадків помилки повʼязані з правильним розумінням нарахування податків.
При заповненні податкової звітності можна допустити чимало помилок. Ба більше, існують навіть найпоширеніші помилки, які українці роблять найчастіше.
Про це сайту Pro Гроші розповів голова адвокатського обʼєднання “Кравець і партнери”, адвокат Ростислав Кравець повідомляє АНТИРЕЙД.
Найперша помилка й розповсюджена – це несвоєчасна подача та недотримання строків. Друга – неправильне заповнення звітності.
Варто заповнювати залежно від групи, в якій знаходиться особа, яка подає декларацію, однак іноді виходить плутанина, – говорить експерт.
Також досить часто зустрічається подача непідписаних декларацій, якщо вони не подаються в електронному вигляді.
Ну і всі інші помилки, повʼязані виключно з неправильним розумінням нарахування податків. В Україні настільки заплутане законодавство, непрозоре, з постійними змінами, що насправді платники податків просто змушені робити ці помилки й неправильно визначати суми й прибутки, суми ПДВ, суми, що підлягають сплаті, й таке інше, – говорить адвокат.
Яке покарання може бути за помилки під час подання податкової звітності
У більшості випадків, це саме адміністративні стягнення. Але у разі, якщо суми заборгованості досить значні, то податковою це може рахуватися як ухилення від сплати податків.
Якщо ви геть не подаєте звітність і не сплачуєте податки, то у такому випадку вам загрожує навіть кримінальна відповідальність, запевняє Ростислав Кравець.
Які доходи потребують декларування
Ми вже писали, що відповідно до норм Податкового кодексу, українці та іноземці повинні задекларувати наступні доходи:
- кошти, отримані від здавання в оренду нерухомого чи рухомого майна;
- продаж (обмін) другої за рік нерухомості, або першої, якщо об’єкт був у власності менш як три роки;
- продаж (обмін) рухомого майна у вигляді легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, починаючи з другого за рік;
- гроші, отримані за кордоном (окрім цільової благодійної допомоги);
- спадщина або подарунок від осіб, які не є членами сім’ї 1-го чи 2-го ступенів споріднення (чоловік, дружина, діти, рідні брати та сестри, баба та дід, онуки);
- доходи від фізичних осіб, що не є податковими агентами (до них відносяться роботодавці, які сплачують податки із зарплати, банки, в яких розміщено депозит, страхові, інвестиційні компанії, торговці цінними паперами тощо);
- нецільова благодійна допомога;
- інвестиційний прибуток.