Якщо ви свідомий громадянин, то варто прийти до військкомату та виконати всі необхідні вказівки.
В Україні триває мобілізація, а тому військовозобовʼязані продовжують отримувати повістки. Іноді такі документи вручають неправильно. Однак чи буде покарання за неявку у такому випадку?
Голова адвокатського обʼєднання “Кравець і партнери”, адвокат Ростислав Кравець розповів сайту Pro Гроші, чи можна ігнорувати повістку у дверях або поштовій скриньці.
Якщо людина отримує повістку будь-яким чином на базарі, на пішохідному переході, на блокпості, чи виймає повістку з поштової скриньки, то, звичайно, як свідомий громадянин, вона повинна виконати всі ті дії, які заначені в документі. Тобто зʼявитися у вказане місце та у вказаний час. Але, якщо немає жодних підтверджень того, що людина отримала цю повістку, то і притягнути її до відповідальності буде практично неможливо, – говорить експерт.
Якщо ж вам зателефонували з військкомату, але ви також не зʼявилися, то покарати вас за це ніхто не зможе.
Що стосується телефонних повісток, коли вам зателефонували й сказали явитися у військкомат і так далі, то вони законодавством непередбачені. Тому ви маєте право не виконувати ці накази й притягнути до відповідальності вас за це не зможуть, – додав експерт.
Але, якщо ви свідомий громадянин і вам зателефонували з військкомату, то варто виконати свій обовʼязок, прийти до військкомату та виконати всі необхідні вказівки.
Чи можуть мобілізувати людей з інвалідністю III групи
Відповідно до українського законодавства, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
- визнані в установленому порядку особами з інвалідністю;
- відповідно до висновку військово-лікарської комісії, тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).
У цій статті закону чітко не вказано групу інвалідності, відповідно, люди з інвалідністю не підлягають мобілізації. Проте, відповідно до частини другої статті 23, особи з інвалідністю у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.
Таким чином, людей з інвалідністю III групи можуть мобілізувати за їхньою згодою.