В Україні немає чітко встановлених місць, де працівники територіальних центрів комплектування можуть роздавати повістки.
Від початку повномасштабної війни в Україні триває загальна мобілізація. В ході цього процесу, до війська призивають чоловіків, які вважаються військовозобов’язаними. В основному цими питаннями займається військкомат, який роздає повістки, однак, є певні нюанси.
Про це розповів адвокат Ростислав Кравець.
Чи можуть призвати на АЗС
За словами адвоката, чинним законодавством не передбачені конкретні місця, де співробітники військкоматів мають вручати повістки. Тому, очевидно, що вони можуть це робити фактично будь-де, зокрема і на АЗС.
Однак, тут слід зазначити, що працівники ТЦК та СП не мають права перевіряти документи без представників національної поліції.
Тобто, якщо на автозаправній станції працівники ТЦК та СП намагаються перевірити ваші документи на АЗС, однак, при цьому з ними немає представників Національної поліції України, то ці дії не можуть вважатися законними, адже у військкомату немає таких повноважень.
Відповідно, якщо у вас будуть просити паспортні дані на АЗС, то ви можете без жодних проблем відмовити у цьому. Крім того, адвокат Ростислав Кравець радить знімати такі ситуації на відео, щоб потім не було ніяких претензій.
Хто має право перевіряти документи
Раніше ми писали про те, що адвокатка Марина Бекало розповіла, які особи мають право перевіряти документи у звичайних українців. Так, за її словами стає відомо, що це можуть бути представники ЗСУ, НГУ, ДПСУ, Нацполіції та інші особи, які отримали відповідні повноваження згідно з наказом коменданта.
Однак, працівники територіальних центрів комплектування не можуть виконувати такі дії, адже вони займаються виключно військовим обліком.
“Тобто їхні повноваження обмежуються виключно питаннями забезпечення військового обов’язку та мобілізаційної підготовки осіб, але повноважень на здійснення таких заходів, як перевірка документів, огляд речей, транспортних засобів вони не мають і не можуть бути надані наказом коменданта. Тобто наказ коменданта Львівської області Тараса Греня суперечить Постанові КМУ від 29 грудня 2021 р. № 1456”, – зазначила адвокатка.
Відповідно, жодна особа не зобов’язана показувати свої документи працівникам ТЦК та СП, адже це не відповідає законодавству.